GPS czyli Globalny System Pozycjonowania jest systemem umożliwiającym określenie dokładnej pozycji obiektu znajdującego się w dowolnym miejscu kuli ziemskiej. Składa się z on z trzech elementów:

  • zespołu satelitów
  • zespołu stacji kontroli naziemnej
  • indywidualnych odbiorników

Dwa pierwsze należą do Departamentu Obrony USA, który udziela prawa do wykorzystania sygnałów. Odbiornik analizuje sygnał z co najmniej trzech widocznych jednocześnie satelitów i na podstawie różnicy czasów docierających do niego fal radiowych oblicza swoją pozycję, prędkość i kierunek poruszania się obiektu. Mechanizmy korekcji zakłóceń umożliwiają uzyskanie dokładności rzędu kilku metrów.

GSM czyli Globalny System Telefonii Ruchomej działa na bazie najbardziej zaawansowanych obecnie technologii komunikacyjnych. Wykorzystuje częstotliwości 900 MHz lub 1800 MHz, stosując najnowsze techniki modulacji cyfrowej. Gwarantuje to wysoką jakość połączeń, niezawodność i odporność na zakłócenia.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa transmisji przesyłanych danych-profesjonalne moduły przemysłowych telefonów komórkowych-takie są zastosowane w urządzeniu
KARNELL GUARD, wyposażone są w wiele systemów i kodów zabezpieczających, które zapewniają bezpieczeństwo i poufność transmisji.

Systemy GSM w poszczególnych krajach są kompatybilne i dają możliwość określenia pozycji obiektu w każdym kraju, w którym działa system GSM.

Obecnie sieć obejmuje całą Europę i wykracza poza nią.

 


 Karnell Monitoring System

 Produkty

 Oprogramowanie KMS

 Cennik

 Czas trwania umowy

 Interwencje

 Zasięg GPS / GSM

 Montaż, serwis oraz gwarancja

 

 
 
Karnell Guard    |    Monitoring GPS    |    Ochrona    |    Nawigacja GPS    |    Kontakt
 
      design & engine - qlSys